Thuküdidész ókori tapasztalataira támaszkodva a BBC oknyomozó újságírójává szeretne válni, hogy a szíriai polgárháborúról írhasson tényfeltáró cikkeket; lejjebb az ő életrajza olvasható.
A nevem Thuküdidész és Athénban éltem. Apám neve Olurusz. Időszámításunk előtt 460-ban születtem. Miltiádész és Kimón leszármazottja vagyok. Pályafutásom elején athéni sztratégosz voltam, később pedig történetíró. A szalamiszi győzelem utáni Athénban nőttem fel, amely büszkeséget és öntudatot adott a városnak.
Azért jelentkezem erre az állásra, mert rengeteg szakmai tapasztalattal rendelkezem a háborús tudósítás és tényfeltárás területén. Legtöbb tapasztalatot a peloponnészoszi háborúban szereztem, ahol sztratégosz voltam, amit több helyzetben is tudok használni, ugyanis itt bizonyíthattam vezetői képességeimet, stratégiai gondolkodásomat, így könnyebben tudom beleélni magam más vezetők helyzetébe. Sajnos a határidőkkel bajban vagyok. A sztratégoszi pályafutásomnak is az vetett véget, hogy későn értem oda Amphipolisz megmentésére, habár a flotta késői küldéséért nem én voltam felelős. Én vezettem a segítséget, mert a spártai ephorosz Brasidias megtámadta a várost. A hajókat, amikkel mentünk, már eleve későn kaptam, így mire odaértem, már sztratégosztársam, Kleon veszített, de mivel én voltam magasabb pozicióban, ezért engem száműztek osztrakiszmosszal. Egész pontosan 20 évre száműztek, de mikor visszahívtak, már nem mentem vissza, ami úgy érzem nem volt baj. Így jutott időm elkészíteni műveimet, melyek egy része a háborúról, másik része pedig Görögország csúcsra jutásáról és hanyatlásáról szól.
Thrákiai száműzetésem során elgondolkozhattam és elmélyedhettem annak boncolásában, miért is tört ki ez a háború? A perzsák feletti győzelem utáni hatalmi helyzet, hogyan vezethetett Athén és Spárta harcához, majd gyengüléséhez? Miért veszíthette el Athén azt a gazdasági hatalmat, amelyet a déloszi szövetség megalakításával nyert?
Az általam megírt mű, melynek címe Archaiologia, jól mutatja módszereimet. Fontosnak tartom, hogy megkülönböztessem a feltevéseket, szóbeszédeket a tényektől. Emiatt mindennek utánanézek. Példának okáért a művemben láthatják, hogy egy-egy csatát vagy helyzetet mindkét fél szempontjából megnézek. Mindennek a mélyére ások és adatokat gyűjtök, hogy amit leírok, az teljesen hiteles legyen. Szerintem ez az egyik legnagyobb erényem. Továbbá szeretek tisztában lenni azzal, hogy kinek milyen okai vannak cselekedeteire. Ezért mindent gyökeréig kinyomozok. Nem elégszem meg azzal, hogy stratégiai okokkal vagy vezetői hibákkal írjam le a háború menetét. Szerintem, a szíriai háború is a gazdasági hatalom megszerzéséről szól a térségben. A hatalmi játszmák leírása fontos területem.
Azt hiszem nálam elszántabb és tapasztaltabb embert nem fognak találni, aki a szíriai polgárháborúról írna, hiszen nem csak írói, de háborús tapasztalataim is bőven vannak. Úgy vélem ez a helyzet hasonlít a peloponnészoszi háborúra, hiszen mindkettőben azonos nyelvet beszélő és azonos származású emberek küzdenek egy terület gazdasági fennhatóságáért.
Válaszukat előre is köszönöm melyet erre az e-mail címre küldhetnek: ThuküdidészNemHérodotosz@gmail.com